Arbitrul Victor Hugo Hurtado a murit în timpul unui meci

Arbitrul Victor Hugo Hurtado a murit în timp ce conducea meciul din prima ligă boliviană Always Ready - Oriente Petrolero, scor 5-0. Acesta era desemnat să conducă meciul care s-a disputat la o înălțime de 4.000 de metri.

La cinci minute după începutul reprizei a doua, arbitrul Victor Hugo Hurtado, în vârstă de 32 de ani, s-a prăbușit la pământ. Sportivul a fost transportat de urgență, ieri, la spital, dar medicii nu l-au putut salva, potrivit ole.com.ar.

Doctorii celor două echipe au încercat să-i acorde primul ajutor, iar Julio Cesar Perez, jucător de la Oriente Petrolero, a vrut să urce în ambulanță și să-l însoțească la spital, dar a trebuit să rămână pe teren, deoarece meciul a continuat.

Citeste si: Previziunile Marianei Cojocaru pentru toată săptămâna. Destinul va fi ca o tornadă pentru aceste zodii. Urmează momente de cumpănă- previziuni complete pentru Kfetele.ro

Partida a continuat cu Julio Fernando Gutiérrez, al patrulea oficial, la centru. Se pare că Hurtado era cardiac și epileptic.

Sursă: Libertatea.ro

Ea este tânăra de 25 de ani care a murit după ce a căzut în gol cu liftul: ”Absurd, nu trebuia să fie așa”

Anda Adam a dezvăluit suma cheltuită pe rochiile de mireasă!

Ștefan și Catinca s-au despărțit: "S-a terminat!" Ce mesaje au transmis foștii concurenți din "Casa iubirii" | Foto

Vaticanul a dezvăluit abia acum adevărul. "Fecioara Maria care plânge" din Trevignano, un fals?