Oksana Ionașcu povestește despre concluzia la care a ajuns cu privire la relația cu partenerul de viață.
Oksana Ionașcu se dedică și reușește să sprijine alte femei, prin experiențele și prin toate lucrurile pe care le-a învățat până acum. Are numeroase proiecte și este inclusiv cunoscută pentru activitățile sale în domeniul spiritualității și dezvoltării personale și are o carieră bine definită, chiar dacă nu este întotdeauna o prezență activă în mediul online. A început să studieze spiritualitatea de peste 15 ani, iar când vine vorba despre viața de familie, aceasta a născut șase copii acasă.
Oksana, despre separarea de Cezar Ionașcu

Citește și: Ce cantitate de lapte consuma un bebelus? Tabel cantitate lapte bebelusi- catena.ro
Invitată în cadrul podcastului realizat de Damian Drăghici, Oksana a vorbit despre foarte multe subiecte, iar unul dintre ele a fost legat inclusiv de separarea de Cezar Ionașcu, însă a recunoscut că încă locuiesc în aceeași casă și sunt în procesul în care își doresc să vindece, să înțeleagă și să repare anumite aspecte. “Să-ți spun elegant, noi locuim împreună în continuare, suntem într-o perioadă în care ne recalibrăm relația.
Am ajuns într-un punct în care trebuie să mergem mai sus și mai departe. Există un risc și suntem acum în acest tumult, să zic așa. Și revelațiile profunde pe care le-am avut fiecare, eu pe ale mele, el pe ale lui. Experiențele lui din călătoriile pe Muntele Athos, experiențele mele din practică pe care eu le am până la urmă. Suntem în proces de a ne recunoaște noi pe fiecare în parte. E nevoie de acest spațiu, pentru că de multe ori în relație tindem să ne salvăm, să uităm cine suntem, să uităm că celălalt are anumite așteptări, anumite viziuni sau nevoi. Celălalt din iubire și din realitate răspunde acestor nevoi, dar nu este el sau nu sunt eu. Am început să ne pierdem din tumultul acesta al cuplurilor. Este absolut firesc. Există un grafic, nu excepțional e partea romantică, apoi încep să apară problemele pe care le vezi pe vreo trei ani.”,