Un erou în carne și oase și un căpitan de vas, printre concurenții de duminică, de la “Tu urmezi!” Dan Negru: “Țineți minte, acum vreo doi, trei ani, la televizor era o știre despre un băiat, un puști care s-a aruncat la metrou…”

Un erou în carne și oase și un căpitan de vas, printre concurenții de duminică, de la “Tu urmezi!” Dan Negru: “Țineți minte, acum vreo doi, trei ani, la televizor era o știre despre un băiat, un puști care s-a aruncat la metrou…”
Un erou în carne și oase și un căpitan de vas, printre concurenții de duminică, de la “Tu urmezi!” Dan Negru: “Țineți minte, acum vreo doi, trei ani, la televizor era o știre despre un băiat, un puști care s-a aruncat la metrou…”

Game show-ul "Tu urmezi!" revine în forță în această duminică, cu o noua editie, difuzată la ora 20:00, la Kanal D, promițând o desfășurare cu totul specială, cu concurenți foarte bine pregătiți și cu momente de neuitat pentru telespectatori.

Una dintre cele mai notabile surprize ale acestei ediții va fi dezvăluirea unei concurente care l-a impresionat pe Dan Negru, prezentatorul show-ului.

 "Am absolvit 3 facultăți. Prima am făcut-o de dragul mamei, Finanțe și Bănci. Nu mi-a plăcut deloc. A doua, Jurnalism, am făcut-o pentru mine. Și a treia, pentru că soțul meu este avocat am făcut Facultatea de Drept. Acum lucrăm împreună,"  a dezvăluit concurenta într-un dialog cu Dan Negru.

             Aflând că unul dintre concurenti este căpitan de vas comercial, Dan Negru si-a exprimat o curiozitate.  “Povestirile alea cu pirati sunt adevărate? (…) Cum vin pirații?... Vin cu macetele, cu săbii?".  O întreagă explicație a venit din partea concurentului.

“În Indonezia vin cu macete, vin la bord, încearcă să se cațere…”

   

                       “În Indonezia vin cu macete, vin la bord, încearcă să se cațere. Dacă reușesc și echipajul nu e vigilent, se cațără la bordul navei… Au niste scări speciale telescopice, cu cârlige la capăt… Dacă intră pe vas, e incurcatură”, a spus acesta. Mai multe despre piratii lumii moderne si aventurile pe mările si oceanele lumii veti afla urmărind show-ul.

Dar cea mai emoționantă surpriză pentru Dan Negru a fost momentul în care a citit fisa de concurs a unui alt participant.  " Stai un pic că mi se pare senzațional! Țineți minte, acum vreo doi, trei ani, la televizor era o știre despre un băiat, un pusti care s-a aruncat la metrou? Și a venit o persoană și l-a salvat? Țineți minte știrea? Mihăiță, tu ești cel care l-a salvat? Extraordinar!", a exclamat prezentatorul plin de admiratie pentru concurentul aflat in fata sa.

Cu o varietate de concurenți inteligenti și momente pline de umor și emoție, o noua editie a emisiunii "Tu urmezi!", ii va tine pe telespectatori in fata micilor ecrane duminică,  de la ora 20:00, numai la Kanal D.

 

 



Citește și:

Tapioca: ce este și cum poate fi utilizată în bucătărie

Cum vede Cristina Șișcanu, rolul de mamă? Vedeta TV și-a pus gândurile emoționante într-o postare pe rețelele de socializare! "Să fii mamă nu înseamnă să faci totul perfect..."

Cine este prietena ta cea mai bună, în funcție de zodie

Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026

Un nume mare din FOTBAL, împușcat mortal în faţa unui magazin. Atacatorii au tras focuri de armă şi asupra mamei sportivului: "Această veste nefericită ne consternează pe toți cei care facem parte din această instituție"

Alina Sorescu, copleșită de emoții, în cadrul emisiunii „În Oglindă”. Cine a salvat-o după divorț: „Acum mă simt în acel punct”

Corina, dezvăluiri șocante despre Naomi și Lia: „Au urmat cuvinte pe care nu pot să le zic aici, atitudini, amenințări!” Iată ce s-a întâmplat în afara platourilor de filmare

Tragedie într-o școală din Rusia. Un elev de 10 ani a fost ucis de un coleg de 15 ani. Criminalul a filmat atacul


Video
Clipul zilei pe kfetele.ro
Cookies