Au apărut imagini sfâșietoare de la locul accidentului din Brașov, acolo unde două persoane s-au stins din viață după ce au fost lovite mortal.
Un accident petrecut săptămâna trecută pe o stradă din Brașov a ajuns în atenția publicului, după ce două persoane și-au pierdut viața. Tragedia a emoționat o țară întreagă, iar cazul a rămas în atenția autorităților. Cele două persoane au fost lovite mortal chiar pe trotuar, iar medicii nu au mai putut face nimic pentru a le salva. În mediul online, mai multe imagini au ajuns virale de la locul tragediei, acolo unde se pot observa candele aprinse.
Ce a declarat șoferul care a produs accidentul
O declarație neașteptată a venit din partea celui care se afla la volan în momentul tragediei, spunând că a fost de ajuns doar o fracțiune de secundă până la nenorocire.
În prezent, bărbatul este cercetat pentru ucidere din culpă și vătămare corporală din culpă. „A urmat un tratament pe care conștient și l-a întrerupt, deși știa că această întrerupere i-ar putea influența starea de conducere și că în orice moment afecțiunea medicală de care suferea i-ar fi putut agrava situația și calitatea de conducător auto. Vorbim de o afecțiune cronică care creează convulsii și care poate duce la pierderea temporară a conștiinței conducătorului auto. În actele medicale rezultă acest diagnostic (n.r. criză de epilepsie). În cursul serii de ieri, conducătorul a fost citat la sediul unității de Poliție. A fost reținut pentru 24 de ore, fiind cercetat sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă și vătămare corporală din culpă”, a declarat inspectorul de Poliție Daniel Zontea. Bărbatul aflat la volan a făcut și el o declarație. „Nu știu... Mi s-a rupt filmul, mi-am pierdut cunoștința.Citește și: Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...- stirilekanald.ro