Mesajul emoționant postat de Georgiana Lobonț cu ocazia aniversării tatălui său. Ce lecții importante a învățat de la părintele ei: “Cred că acum e mândru de mine.”
Mesajul emoționant postat de Georgiana Lobonț cu ocazia aniversării tatălui său. Ce lecții importante a învățat de la părintele ei: “Cred că acum e mândru de mine.”
Artista de muzică populară a lăsat un mesaj emoționant pentru tatăl său cu ocazia aniversării lui.
Mereu prezentă pe scenă cu zâmbetul pe buze, Georgiana Lobonț duce iubirea pentru folclor mai departe și bucură publicul prin melodiile sale. Aceasta se împarte între viața de familie și carieră și reușește să fie împlinită cu toate proiectele sale.
Mesajul Georgianei Lobonț cu ocazia aniversării tatălui său
Recent, artista și-a sărbătorit tatăl, un prilej perfect pentru a-i mulțumi pentru toate lecțiile învățate și pentru faptul că i-a transmis toată dragostea pentru folclor.
Aceasta a mărturisit că mereu a ascultat de el deoarece a învățat-o doar lucruri frumoase, iar odată cu trecerea timpului și-a dat seama că multe vorbe pe care el i le-a spus sunt adevărate. “La mulți ani, tati! Stăteam și mă gândeam ce poză să postez cu el, azi de ziua lui care să fie mai actuală și reprezentativă. Mi-am dat seama că această primă imagine l-ar umple de bucurie pentru că este exact cum îi place, în largul lui, îmbrăcat în costum popular, lângă Maestrul Nicolae Botgros, la concertul fetei lui! Eu am moștenit talentul de la el.
Mereu a cochetat cu muzica, a fost solist dansator la Ciocârlia în București și cred că mi-a transmis toată dragostea lui pentru folclor și muzica populară. Mi-a creat multe dintre melodiile mele populare și m-a susținut mergând cu mine la toate evenimentele până să mă căsătoresc. Am ascultat de el mereu pentru că am știu că mă învață numai de bine. Mi-a spus odată, când eram mică, că dacă vreau să fiu artistă mare, atunci trebuie să ajung să-mi câștig existența doar din muzică.
Atunci mă voi putea numi artist. Cu timpul mi-am dat seama că a avut dreptate. Plus multe altele, prin care am reușit să cresc frumos și cu demnitate. Cred că acum e mândru de mine, de ce realizez și de cum am ajuns să îmi îndeplinesc visul! Sper să ajung și eu așa cu copiii mei. Te iubesc, tati, la mulți ani!”, a fost mesajul scris de Georgiana Lobonț pe rețelele de socializare.
Mesajul emoționant postat de Georgiana Lobonț cu ocazia aniversării tatălui său. Ce lecții importante a învățat de la părintele ei: “Cred că acum e mândru de mine.”
Diana Puiu25 iunie 2026Actualizat: 25 iunie 2026, 14:49