Artista a clarificat zvonurile despre rochia de mireasă incendiată în videoclip.
Codruța Filip, una dintre cele mai apreciate cântărețe din țara noastră, a stârnit controverse după lansarea celui mai nou videoclip al său, în care apare lângă o rochie de mireasă în flăcări.
Adevărul despre rochia de mireasă incendiată de Codruța Filip
Citește și: Codruța Filip a dezvăluit că rochia ei de mireasă a fost distrusă! „Am suferit o dezamăgire mare.”
Admiratorii ei s-au întrebat dacă rochia incendiată era chiar cea purtată la nunta cu fostul soț. Astfel, Codruța Filip a explicat că ideea scenei în care rochia de mireasă este incendiată nu i-a aparținut, însă a simțit că exprimă perfect emoțiile pe care și-a dorit să le transmită prin această piesă.
„A fost ceva inedit, asta a fost şi ideea, dar ideea să ştii că nu mi-a aparținut, nu-mi asum meritele pentru ceva ce nu am gândit eu. Silviu Mândroc este regizorul care s-a ocupat de videoclip, cel care a pus cap la cap toate ideile. Videoclipul a avut un impact emoțional foarte puternic și datorită scenei respective, dar totul transmite un mesaj încărcat de multă, multă emoție, cu care au rezonat foarte multe femei și nu numai. Am mai spus lucrul ăsta, mi-au scris și bărbați, vor o versiune și pentru ei”, a spus ea pentru wowbiz.ro.
După apariția videoclipului, internauții au vrut sa afle dacă rochia arsă în imagine era chiar cea purtată de artistă la nunta cu Valentin Sanfira. Codruța a clarificat că a fost doar un obiect de recuzită pregătit special pentru filmări.
De asemenea, artista a recunoscut că filmarea a avut și un efect terapeutic pentru că momentul a ajutat-o să lase în urmă experiențele dificile și să privească înainte cu mai mult optimism.,,Nu, nu a fost rochia mea de mireasă, a fost o rochiță de care s-au ocupat tot cei din echipa lui Silviu. Pur şi simplu, ideea în sine, ca să fiu mai explicită și să fiu sinceră cu tine, a fost încheierea unui capitol dureros din viața oricărei femei care a trecut printr-o situație dificilă și inclusiv din viața mea.
După divorț, cântăreața a rămas cu o lecție importantă despre relațiile dintre oameni și despre încredere, iar experiențele prin care a trecut au făcut-o să privească diferit lucrurile și să fie mai atentă atunci când își deschide sufletul în fața celorlalți.
„O lecție destul de dură și aceea este că trebuie să ai mai puțină încredere în oameni. Eu sunt destul de deschisă așa, sunt o persoană foarte, foarte caldă și am tendința să ofer prea mult credit de multe ori.
Consider că în zilele noastre e ok să fii mai rezervat, un pic, să lași acolo o doză de... nu neapărat de suspiciune, dar să fii mai temperat."
Artista a mărturisit că, deși mulți se bucură de vacanțe în această perioadă, programul ei este atât de încărcat încât nu și-a putut organiza încă un concediu. Cu toate astea, speră să găsească câteva zile libere pentru a petrece timp alături de părinții săi.
„Crede-mă că toată lumea mă întreabă lucrul ăsta și sunt atât de supărată că nu pot să zic da. Nu am timp de așa ceva și mă străduiesc să găsesc măcar câteva zile în timpul săptămânii să plec cu părinții mei undeva, să ne relaxăm, să ne odihnim după o perioadă încărcată, în care s-au întâmplat multe. Dar nu știu! Vă țin la curent! Rugați-vă pentru mine să plec într-o vacanță." (râde)