Ce spune Gabriela Cristea despre întoarcerea în domeniul care a consacrat-o, după ce a luat pauză în ultimele luni.
La mai bine de la un an de la retragerea de la TV, Gabriela Cristea a vorbit despre întoarcerea în domeniul care a făcut-o consacrată. Fosta prezentatoare Tv a decis la momentul respectiv că trebuie să petreacă mai mult timp cu familia sa și să dacă și alte lucruri care îi plac, apoi și-a dat seama că este cea mai bună decizie pe care a luat-o.
Recent, Gabriela Cristea a dezvăluit în cadrul unui interviu că în ultimele luni au existat mai multe propuneri de a se întoarce la TV, însă și-a dat seama că niciun proiect nu merită să stea atâta timp plecată de lângă fetițe și de lângă soțul ei.
„De dorită sunt dorită. Am primit oferte în anul ăsta, jumătate de când nu mai sunt la TV. Da, am primit și recent, dar nu a fost nimic care să mă facă să spun: gata, mă întorc!”, a declarat Gabriela Cristea pentru Libertatea.
Vedeta a explicat și de ce a refuzat și a explicat că în acest moment este extrem de mulțumită de ceea ce face și că nu are nevoie de alte proiecte.
„Și nu pentru că proiectele nu ar fi fost mari sau importante sau care să mă stimuleze, ci pur și simplu am simțit că mă mulțumește ceea ce fac acum, mă împlinește și mă face să mă simt bine cu mine”, a mai explicat ea.
Cum s-a schimbat viața Gabrielei Cristea de când nu mai este la TV
Chiar dacă nu muncește mai puțin decât înainte, când era zilnic pe sticlă, de data aceasta, Gabriela Cristea reușește să își împartă mai eficient timpul și să fie alături de cei dragi.
„Și am mai mult timp pentru familie. Să știi că nu muncesc mai puțin.