Valentin Sanfira a oferit un răspuns neașteptat la un comentariu primit în online.
Artistul de muzică populară s-a relaxat în acest weekend la pescuit, alături de prieteni, ba chiar a purtat și un tricou semnificativ de pescar. Acesta a dorit să aibă câteva momente de relaxare doar pentru el, în natură, așa că nu a mai stat pe gânduri și s-a urcat în barcă. „Tricou am de pescar, pește să mai prind”, a scris Valentin Sanfira la o postare. După ce a adăugat fotografia, un urmăritor i-a spus că cineva vrea să vină la nunta lui și trebuie să fie pregătit: „Vezi, ai grijă! Am aflat pe surse, că cineva
vrea să vină la nunta ta! Ai dat de naiba...”, el spunând: „Nu mai fac, ultima m-a costat mult!”. Comentariul făcea referire la ultima melodie a Codruței, în care se vorbea de nuntă.
Valentin Sanfira[Sursa foto: Facebook]
Artistul a lăsat un mesaj neașteptat. „Pun un meniu în plus! Dacă este pentru succes, să fie primit. Orice pentru un loc în față”, a mai spus artistul.
În cele din urmă, Valentin Sanfira a vrut să atragă atenția internauților care au întrecut limita în cuvintele lăsate la postare. „M-am uitat prin mesaje și m-am crucit. Ce să zic, doar că nu am prins pește nici eu, nici prietenii cu care am fost. În schimb am descoperit în comentarii oameni care au probleme mari de comportament și sunt certați cu bunul simț. Aici, pe pagina mea postez ce cânt și ce consider eu că vreau să împărtășesc cu oamenii care mă iubesc.
Voi ceilalți mergeți și revărsați-vă părerile și fanteziile în altă parte. Mulțumesc!”, a scris Valentin Sanfira într-un comentariu.
În urmă cu trei zile, Codruța Filip a lansat o melodie tristă, despre dragoste și nuntă, iar în finalul videoclipului se observa cum arde o rochie de mireasă. Valentin, pe de altă parte, a lansat și el o melodie înconjurat de foc. Într-un interviu pentru cancan.ro, artista a mărturisit că melodia nu face referire la trecutul ei.
„Este o piesă pe care am primit-o cu ceva timp în urmă, nu de mult, recent, și cu care am rezonat într-o oarecare măsură. Mi-a plăcut, are un mesaj foarte puternic. Tocmai de asta m-am și gândit inițial dacă pot să o cânt sau nu, pentru că este destul de intensă, să zic așa. Transmite multe, are un mesaj greu, dar nu are legătură cu viața mea personală, e pur și simplu o piesă pe care eu am apreciat-o și care mie personal îmi place foarte mult.
Și mi se pare extraordinar de bună și poate cu care rezonează foarte multe femei în general”, a povestit Codruța Filip pentru sursa citată.