Vedeta povestește cum a fost perioada sarcinii pentru ea, dar și care sunt planurile din viitorul apropiat.
Alexandra Stan trece prin unul dintre cele mai emoționante momente din viață, în scurt timp urmează să își țină fetița în brațe. Artista a oferit, într-un interviu pentru Click.ro, câteva detalii despre perioada prin care trece, dar și despre ceea ce urmează să se întâmple în viitorul apropiat.
Citește și: Cine este Alexandra Stan. „Mi-am dat seama că nu pot fi eu fără muzică.”
Frumoasa blondină a ținut să precizeze ce decizie a luat după ce va aduce pe lume primul său copil. Imediat după naștere, artista o să stea de-o parte de scenă pentru o perioadă de timp, suficientă cât să o ajute să intre în rolul de mamă.
"Bineînţeles că îmi voi lua o pauză, măcar de câteva luni, ca să mă pot acomoda şi eu cu noul rol de mamă şi ca să mă conectez cu această minune pe care o aştept de atâta timp, dar sincer voi vedea pe parcurs cum decurg lucrurile. Poate mă voi îndrăgosti atât de tare de Evushk, încât nu îmi va mai trebui muzică! Haha. Glumesc, nu demisionez încă, dar evident că Eva e prioritatea mea acum." a spus artista.
În vara anului 2021, Alexandra Stan s-a căsătorit cu Emanuel Necatu. După doar trei luni de mariaj, cei doi au decis să divorțeze.
Vedeta a precizat chiar în acele vremuri că ar fi făcut pasul spre căsătorie cu oricine. Simțea că timpul trece în defavoarea ei și își dorea o familie și copii. Ajunsă în fața altarului, artista și-a dat seama că nu era important pentru ea acel pas. La începutul anului 2026, Alexandra Stan și-a oficializat relația cu Ștefan, toboșar în trupa sa. Acum asteaptă venirea pe lume a primului lor copil."Nu am discutat încă despre asta. Vrem să ne focusăm pe Eva. Şi aşa cum am mai spus, noi suntem şi vom fi mereu o familie de acum încolo. Nu avem nevoie de un act care să ne lege acum, dar nu suntem nici total închişi la ideea asta. Nu a existat niciodată o Alexandra concentrată exclusiv pe carieră, pt că dacă era aşa, acum eram number 1 internaţional.